Apie VKA

2014 m. tarp Lietuvos krepšinio mokyklų ir sporto centrų pirmuosius savo veiklos žingsnius pradėjo žengti nauja sporto mokykla – Vilniaus krepšinio akademija (VKA).

VKA, kaip jauna ir iniciatyvi organizacija, siekia plėtoti ne tik Vilniaus mieste, bet ir visoje Lietuvoje neformalųjį vaikų švietimą. Įgyvendinant neformalųjį vaikų švietimą, Mes siekiame:

  • tenkinti akademijos narių pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius;
  • padėti šios organizacijos nariams tapti aktyviais visuomenės nariais.

 Vilniaus krepšinio akademija – tai:

 Krepšinis. Ši organizacija ugdo ir mokina akademijos narius žaisti krepšinį pagal Lietuvos moksleivių krepšinio lygos, Lietuvos krepšinio federacijos ir Tarptautinės krepšinio federacijos patvirtintas treniruočių ir varžybų organizavimo taisykles. Ugdant mokinius taikomi fiziniai, psichologiniai, techniniai, taktiniai, teoriniai ir kt. metodai. Fiksuojami ir analizuojami auklėtinių žaidybiniai veiklos rodikliai. Tinkama šių rodiklių analizė treniruočių ir varžybų metu leidžia jauniesiems krepšininkams siekti didesnių tiek asmeninių, tiek ir komandinių rezultatų.

VKA komandos dalyvaus ne tik akademijos organizuojamuose turnyruose, čempionatuose, bet ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje, sieks dalyvauti tarptautiniuose krepšinio turnyruose.

 Stovyklos. VKA jau ketverius metus vaikams organizuoja sporto stovyklas: dienos sporto stovyklas ir specializuotas krepšinio stovyklas .

Dienos sporto stovyklose yra skatinamas žaisti krepšinis, suteikiama galimybė labiau susidomėti šia sporto šaka. Didelis dėmesys skiriamas užsiėmimams, kurie ugdo vaikų kūrybingumą, lavina intelektą ir bendravimo įgūdžius.

Specializuotos krepšinio stovyklos lavina jaunųjų krepšininkų individualius šio žaidimo įgūdžius, tobulina technikos gebėjimus.

Treneriai. Krepšinio subtilybių akademijos auklėtinius ugdys patyrę ir profesionalūs treneriai. Augant akademijos auklėtinių skaičiui, trenerių kolektyvas plėsis. Pagrindinis siekis –  Treneris, tai kvalifikuotas, veiklus, turintis lyderio savybių pedagogas!

Auklėtiniai. VKA mokytis krepšinio subtilybių priima berniukus ir vaikinus be jokių meistriškumo apribojimų. Po atrankos jaunieji būsimi krepšininkai suskirstomi pagal amžių ir pajėgumą į komandas.

Mokiniai krepšinio treniruotes gali lankyti savaitės dienomis arba tik savaitgaliais (savaitgalio grupėse). Savaitgalio grupės – tai puiki galimybė vaikui lankyti ne tik vieną pasirinktą sporto šaką ar meno būrelį.

VIZIJA

Vilniaus krepšinio akademija – moderni, atvira, profesionalumo siekianti, ugdanti aktyvius ir ambicingus krepšininkus.

MISIJA

Teikti neformaliojo ugdymo paslaugas Lietuvoje. Sudaryti sąlygas akademijos nariams išmokti krepšinio subtilybių, ugdyti išskirtines krepšininkų asmenybes ir skatinti saviraišką.